Najcześciej zadawane pytania 

  FOBO Tire

  FOBO Bike

Co otrzymam w zestawie?

  • 4 czujniki (wraz z bateriami CR2032)

  • Moduł samochodowy (z dwiema bateriami AA)

  • Nakrętki antykradzieżowe i klucz

  • Aplikacja "FOBO Tire" dostępna w Apple App Store oraz Google Play Store

Czy FOBO Tire będzie działał w ciężarówkach i vanach?

FOBO Tire działa w pojazdach czterokołowych, w których ciśnienie w kołach jest niższe niż 350kPa

Co otrzymam w zestawie?

  • 2 czujniki (wraz z bateriami CR2032)

  • Nakrętki antykradzieżowe i klucz

  • Aplikacja "FOBO Bike" dostępna w Apple App Store oraz Google Play Store

Czy FOBO Bike przeznaczony jest tylko dla motocykli?

Możesz go zastosować w pojazdach, których ciśnienie w kołach jest w przedziale 350-600 kPa (87psi), np: quadach, skuterach, rowerach ...

Z jakimi telefonami działa FOBO Tire / Bike ?

FOBO działa na smartfonach z: Bluetooth 4.0 oraz systemami operacyjnymi Android wersja 4.3 i powyżej lub iOS 7.1 oraz wersjami nowszymi.

Jak długo mogę używać FOBO, jaka jest żywotność baterii?

Baterie są ogólnodostępne i przy umiarkowanej temperaturze mają żywotność do 2 lat. Eksploatacja w ekstremalnie zimnym klimacie może skrócić czas działania baterii.

Jak uchronić moje czujniki FOBO przed kradzieżą?

FOBO posiada system antykradzieżowy. Moduł FOBO Tire, jeśli skradziony jest bezużyteczny, takie rozwiązanie zniechęci potencjalnych złodziei. Ponadto zestaw zawiera nakrętki anty-kradzieżowe oraz mały klucz do mechanicznego blokowania czujników.

Czy FOBO Tire może działać bez smartfona?

Smartfone jest niezbędny do zainstalowania FOBO Tire oraz do zmiany ustawień. Raz zainstalowany, FOBO Tire będzie działał nawet bez smartphona, w razie gdybyś akurat nie miał go przy sobie. Moduł samochodowy powiadomi Cię dźwiękami w przypadku problemów z ciśnieniem w oponach.

Czy FOBO będzie działał we wszystkich warunkach atmosferycznych?

FOBO został zaprojektowany do funkcjonowania w ekstremalnie ciepłym i zimnym klimacie. Przeszedł testy na wodoszczelność (IP57) oraz testy wstrząsowe (miejscowa siła uderzenia - 350N). To trwały i niezawodny produkt.

Co jeśli koła zostały zamienione miejscami?

Aplikacja FOBO jest bardzo łatwa w użyciu. W celu identyfikacji umiejscowienia czujników zainstalowanych w Twoim pojeździe, wystarczy że będziesz zbliżał  smartphona wystarczająco blisko do każdego czujnika FOBO zgodnie z instrukcją zawartą w aplikacji. To naprawdę proste.

Co jeśli mój pojazd jest użytkowany przez więcej niż jedną osobę? Czy te osoby mogą używać FOBO?

Oczywiście, możesz dzielić się FOBO ze swoją rodziną i znajomymi (do 100 użytkowników). W aplikacji wpisz kolejny adres e-mail tego użytkownika, który będzie używany do logowania się do konta FOBO, a następnie zostanie on zsynchronizowany z chmurą FOBO poprzez specjalną technologię CrossPair.

Z jakiej odległości można odbierać odczyty FOBO?

FOBO potrzebuje niewiele energii (Bluetooth 4.0) do komunikacji. Standardowy zakres działania Bluetooth 4.0 to 30 metrów w linii prostej bez blokowania sygnału przez jakiekolwiek obiekty.

Jak FOBO będzie funkcjonował, gdy silnik w moim pojeździe jest wyłączony?

Twój smartfon odbierze sygnały z czujników FOBO poprzez Bluetooth 4.0. Możesz sprawdzać ciśnienie w oponach, kiedy tylko zechcesz, wiedząc, że FOBO monitoruje je bez przerwy 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu.

Czy czyjniki FOBO mają wpływ na wyważenie kół?

Każdy z czujników FOBO waży 10 gram, ale szczegółowe testy wykazały maksymalne odchylenie na wyważarce równe 5 gram. Typowy sprzęt do wyważania kół zakłada tolerancję do 5 gram. Odchylenie 5 gram jest powszechnie uznane za dopuszczalne i nie ma potrzeby ponownego wyważania kół po zainstalowaniu FOBO. Jest to potwierdzone z opinią ekspertów, z którymi to konsultowaliśmy.

Jak włączyć i wyłączyć czujniki FOBO ?

Czujniki FOBO „obudzą się” w momencie, jak tylko ciśnienie w oponach zmieni się, a przejdą w stan uśpienia, gdy stan ciśnienia w oponach się ustabilizuje. Nie ma potrzeby manualnej interwencji w celu włączania i wyłączania czujników.

Jak ustawić nowo zamontowane czujniki FOBO w stan gotowości?

Czujniki FOBO przejdą w stan gotowości gdy wykryją zmianę ciśnienia z „0” na poziom ciśnienia, który aktualnie jest w oponie (tj. wówczas, gdy czujniki zostaną przykręcone do zaworu).

Co powinienem zrobić, jeśli nie mogę podłączyć czujników FOBO?

Czujniki są aktywowane poprzez ciśnienie, sprawdź czy zawór powietrza nie jest zablokowany lub uszkodzony. Innym czynnikiem może być niewystarczające połączenie przez Bluetooth. W celu uniknięcia tego problemu należy zresetować (wyłączyć i włączyć) Bluetooth zanim zacznie się proces podłączania FOBO. Jeśli oba powyższe warunki są spełnione, proszę skontaktuj się z nami, być może trafił Ci się wadliwy czujnik, co zdarza się niezwykle rzadko. Czujniki FOBO są wyjątkowo dokładnie testowane jeszcze na poziomie produkcji, aby zapewnić najwyższą jakość.

Czy mogę kalibrować czujniki FOBO Tire?

Czujniki GE zastosowane w FOBO nie wymagają kalibracji i mierzą z dokładnością do 1.38kPa. To bardzo duża dokładność. Dla porównania: większość ręcznych wskaźników mierzy z dokładnością wahającą się od 3kPa do 10kPa w zależności od modelu.

Czy FOBO wskazuje ciśnienie bezwzględne czy ciśnienie obliczone?

Czujniki FOBO pokazują ciśnienie bezwzględne i mają wewnętrzną formułę połączoną ze sczytywaniem ciśnienia bezwzględnego w taki sposób, że odczyty są pokazywane, jak gdyby użytkownik byłby nad poziomem morza, nawet jeśli pomiary mają miejsce na JAKIEJKOLWIEK wysokości. W przypadku różnić w odczytach między FOBO a innym / ręcznym wskaźnikiem ciśnienia użytkownik powinien pompować opony zgodnie z odczytami z FOBO. Różnice w pomiarach mogą wynikać z błędów w kalibracji ręcznego wskaźnika ciśnienia oraz czynnika wysokości nad poziomem morza.